Horoskopi Javor: 23 tetor-29 tetor

Horoskopi Javor: 23 tetor-29 tetor

Horoskopi javor

23 tetor - 29 tetor 

 

 

Dashi

 

 Javën e kaluar, lajmëtari me këmbëshpejti, Mërkuri, mbërriti në shenjën e Akrepit. Kësaj energjie nuk i ntereson shumë se çfarë thonë njerëzit, por më shumë se çfarë duan të thonë në të vërtetë. Kuptimi i detajave të fshehura bëhet kyç.

Të hënën, Dielli bashkohet me Mërkurin në Akrep, duke shënuar fillimin e sezonit të Akrepit. Dielli do të jetë në këtë shenjë për katër javë dhe sundimtari juaj, Marsi, është gjithashtu në Akrep, duke shërbyer si sundimtari tradicional i kësaj shenje. Në fillim të javës, Dielli dhe Mërkuri janë ende të lidhur ngushtë, pas lidhjes së tyre të përpktë në Peshore të premten e kaluar. Teksa Peshorja ka të bëjë me lidhjen dhe vendosjen e kufijve, këtë javë fokusi zhvendoset drejt kuptimit më të thellë pas bisedave.

Nëse keni fatin të njihni dikë, gjërat mund të bëhen pak pikante. Të dyja palët do të jenë totalisht të kënaqur me këtë marrëveshje. Nëse nuk jeni në një lidhje, mund ta gjeni veten të etur për një lidhje më të thellë dhe më shumë intimitet.

Eklipsi hënor në Dem të shtunën, duke u kundërshhtuar përsëri nga Dielli, Merkuri dhe Marsi në Akrep, do të intensifikojë emocionet. Jupiteri, planeti i rritjes, është retrogradë në shtëpinë tuaj të dytë deri në fund të vitit, duke e bërë këtë javë një kohë kur impulset e ndryshme janë në qendër të vëmendjes. Kjo mund të variojë nga dëshirat dhe pasioni në një investim më të thellë emocional në marrëdhëniet tuaja ose një shtytje për rritje financiare dhe sipërmarrje.

Teksa java përparon, ekziston një polaritet midis energjisë së qëndrueshme dhe fikse të Demit dhe fuqisë transformuese të Akrepit. Gjërat mund të duken të qëndrueshme për një kohë të caktuar dhe më pas papritur të pësojnë një ndryshim të rëndësishëm. Dashi shpesh herë ka një qark të shkurtër të vëmendjes dhe nëse gjërat nuk janë mjaftueshëm emocionuese, mund të tundohen të jenë provokues për të shkaktuar një reagim tek të tjerët. Duke marrë parasysh këtë, kjo javë, ka potencial për shprehje dramatike të dëshirave dhe emocioneve tuaja.

Pavarësisht retrogradit të Jupiterit, ai është ende në kontakt me Venusin gjatë dy ditëve të para të javës, duke e bërë atë një nga ndikimet planetare më me fat. Ju mund të përjetoni fat të mirë në lidhje me burimet, pavarësisht nëse është një fitim i papritur financiar, gjetja e parave që keni harruar ose zbulimi se pagesa e kredisë është më pak se sa pritej.

Kjo javë ka të bëjë me krijimin e emocioneve dhe veprimit në jetën tuaj për t'u ndjerë vërtet i gjallë. Qoftë në marrëdhëniet tuaja personale apo çështjet financiare, ju jeni të shtyrë nga pasionet dhe dëshirat tuaja. Shijoni udhëtimin dhe përqafoni mundësitë që ju vijnë.

 

 

Demi

 

Fillimi i kësaj jave, ka një triinjë të bukur midis sundimtarit tuaj, Venusit dhe Jupiterit. Këta dy planetë të fatit rreshtohen për herë të parë këtë vit dhe kjo mund të jetë vërtetë shumë fuqizuese për ju. Pavarësisht se Venusi teknikisht nuk është në gjendjen më të mirë, është në Virgjëreshë që është rënia e saj, në shtëpinë tuaj të pestë, ju gjithësesi mund të shkëlqeni vërtet në ndërveprimet tuaja shoqërore. Jupiteri, edhe pse në retrogradë, ju ofron një nxitje shtesë të vetëbesimit, veçanërisht në lidhje me pamjen tuaj. Konsideroni të investoni në një ndryshim, si veshje të reja ose rifreskim të garderobës tuaj.

Për më tepër, Mërkuri, planeti i komunikimit, hyn në shtëpinë tuaj të shtatë. Më parë, Mërkuri ishte në Peshore, gjë që mund të ketë çuar në ndërveprime të tensionuara dhe agravuese. Megjithatë, këtë javë, Dielli i bashkohet Mërkurit dhe Marsit plot pasion në Akrep, duke krijuar kështu një javë dinamike. Marsi sjell energji të fuqishme, Mërkuri fokusohet në komunikim dhe Dielli ndez dëshirat tuaja thelbësore. Ky kombinim i fuqishëm gjatë katër javëve të ardhshme dhe madje edhe gjatë gjashtë muajve të ardhshëm, me eklipsin hënor në shenjën tuaj në fund të javës, ju bën të ndërgjegjshëm për vendosjen e kufijve për të fituar respekt dhe vlerësim.

Pavarësisht nëse jeni në një lidhje apo kërkoni një të tillë, ju keni një mundësi për të manifestuar dëshirat tuaja dhe për të përmirësuar ndërveprimet tuaja. Megjithatë, ka disa sfida të mundshme. Përafrimi i menjëhershëm i Diellit me Mërkurin mund të shkaktojë biseda intensive. Mërkuri është më i shkëputur, por Dielli tek Akrepi është pasionant. Me Marsin në kundërshtim me Jupiterin në shenjën tuaj, ka një energji të sinqertë që rrit vetëbesimin tuaj dhe ju inkurajon të dilni nga zona juaj e rehatisë për fat të mirë.

Teksa java përparon, Marsi dhe Mërkuri rreshtohen, duke ju lejuar të balanconi artikulimin e këndvështrimit tuaj me një shkallë sigurie që ngjall respekt. Eklipsi hënor, veçanërisht nëse jeni në një marrëdhënie romantike të trazuar, ngre pyetje të rëndësishme. Është koha për të gjetur pikën e ëmbël në raportin marr dhe jap. Nëse ekzston mungesa e mbështetjes apo investimi në tematikat e shtëpisë, do ta rivlerësoni si gjë.

Nëse po kërkoni të sillni dikë të ri në jetën tuaj, mund ta gjeni veten në një lidhje, në një situatë të papritur dhe të zakonshme. Merrni parasysh vende të rastësishme si radhët e supermarket, stacionin e autobusit apo edhe palestrat, kurset e fitnesit, ku puna për shëndetin tuaj mund të përmirësojë marrëdhëniet tuaja. Një koleg mund të bëhet gjithashtu më i rëndësishëm për ju gjatë gjysmës së vitit të ardhshëm, megjithëse jo në mënyrë romantike. Marsi vendos standardet tuaja, Jupiteri mbështet fatin tuaj dhe sensualiteti juaj mund të jetë një mjet i fuqishëm.

Mërkuri kërkon biseda kuptimplote, ndërsa Dielli ndez impulset tuaja. Kjo javë jep energji dhe gjallëri, duke ju shtyrë të mos kënaqeni më me pak në marrëdhëniet tuaja dhe duke ndezur një dëshirë për të tërhequr diçka të jashtëzakonshme tek vetja në javët dhe muajt në vijim.

 

 

Binjakët

 

Javën e kaluar, sundimtari juaj, Mërkuri, pati një lidhje frymëzuese me Diellin, gjë që mund të ketë ndezur ide të shkëlqyera dhe ju ka lënë të ndiheni të frymëzuar. Me fillimin e javës, ju keni mundësinë të merrni këto ide të lezetshme dhe t'u jepni atyre një strukturë praktike. Mërkuri tani është zhvendosur në shtëpinë tuaj të gjashtë, duke u zhytur thellë në Akrep, ideale për të analizuar detajet. Të hënën, Dielli bashkohet përsëri me Mërkurin, duke e bërë atë një kohë të përsosur për t'i bërë aspektet e jetës tuaj më efikase.

Marsi ka qenë në shtëpinë tuaj të gjashtë për një kohë, duke ju dhënë qëndrueshmëri dhe energji shtesë për t'u zhytur në zona të ndryshme. Pavarësisht nëse doni të përmirësoni gjendjen tuaj fizike, të riorganizoni jetën tuaj shtëpiake, të mendoni për një punë më të kënaqshme, apo edhe të mendoni për të marrë një kafshë të re, ky sezon i Akrepit fokusohet në këto aspekte.

Të hënën, arrijmë kulmin e një lidhjeje të mrekullueshme mes Jupiterit dhe Venusit. Këta janë të dy planetë të fatit dhe janë të pozicionuar në zona të ndjeshme të hartës tuaj. Kjo mund t'ju sjellë një mesazh, vlerësim ose besim të dikujt në aftësitë tuaja, gjë që mund të jetë vërtet e kënaqëshme.

Më vonë gjatë javës, Mërkuri rreshtohet me Marsin, duke lejuar produktivitet ekstrem nëse e kanalizoni saktë energjinë e tij. Sidoqoftë, mund t'ju bëjë gjithashtu pak të padurueshëm ose nervoz me "çrregullimet" që hasni.

E shtuna sjell një eklips hënor, me Jupiterin në shtëpinë tuaj të dymbëdhjetë që ju inkurajon të përqafoni anën më shpirtërore të jetës suaj. Ai kundërshton energjinë kolektive të Diellit, Marsit dhe Mërkurit. Ndërkohë Marsi dhe Jupiteri në kundërshtim me njëri tjetrin mund të jenë sfidues, ndjeshmëria e shtuar e Jupiterit në shtëpinë e dymbëdhjetë mund të përforcojë padurimin që mund të sjellin Marsi dhe Mërkuri. Kjo mund të çojë në dobësi dhe shqetësime ose ankthe të rritura psikologjike.

Mënyra më e mirë për të manovruar gjatë këtij ndikimi, i cili do të zgjasë për gjashtë muajt e ardhshëm, është të pranoni se disa aspekte të jetës suaj duhet të zhvillohen dhe evolojnë. Gjeni një ekuilibër midis bërjes së gjërave të funksionojnë në mënyrë efikase dhe mos i ushtroni shumë presion vetes për ta bërë gjithçka perfekte shumë shpejt. Nëse dëshironi të bëni ndryshime praktike, të tilla si të bëheni më aktivë fizikisht, të përmirësoni dietën tuaj ose të bëni rregullime në jetën tuaj të punës, jini të durueshëm me procesin dhe shijoni udhëtimin. Perfeksioni mund të çojë në zhgënjim, prandaj përqendrohuni në të qenit natyral, duke përqafuar dobësitë dhe duke shijuar procesin krijues.

 

 

Gaforrja

 

Java fillon me një aleancë të bukur mes Venusit dhe shtëpisë tuaj të tretë të komunikimit të përditshëm, së bashku me Jupiterin në sektorin tuaj të miqësisë. Kjo shtrirje sugjeron një lidhje të krijuar ose organizime për një mbledhje ose dalje shoqërore. Dikush në rrethin tuaj shoqëror mund t'ju duket mjaft intrigues. Me Mërkurin që është zhvendosur në një pjesë më tërheqëse të hartës tuaj, mund të jeni në një humor më lozonjar dhe "të djallëzuar".

Të hënën, Dielli shkon te Akrepi, "motra juaj" si shenjë e ujit, duke u bashkuar me Mërkurin në një atmosferë miqësore. Ju do të jeni duke ndërvepruar me të tjerët në një mënyrë më të gjallë dhe tërheqëse. Teksa java përparon, Mërkuri lidhet me Marsin energjik, duke i shtuar një dimension shtesë ndjenjës tuaj të atraktivitetit. Mund të ndiheni paksa flirtues, veçanërisht nëse jeni beqar. Mund të ketë shkëndija që fluturojnë mes jush dhe dikujt që takoni. Kundërshtimi midis Jupiterit dhe Marsit mund t'ju bëjë më të guximshëm kur bëhet fjalë për lidhjen me dikë që ju tërheq.

Java kulmon me një eklips hënor në sektorin tuaj të planeve të së ardhmes dhe shpresave më të larta, të cilat duhet të bashkëjetojnë me grupin e planetëve në shtëpinë tuaj të pestë, duke theksuar nevojën tuaj për të manifestuar egon, talentin, kreativitetin dhe dëshirën për vëmendje. Ky kombinim i eklipseve diellore dhe hënore po ju tregon se keni nevojë për rehati në mjedisin tuaj dhe për më shumë angazhim social. Edhe nëse jeni familjar, kjo periudhë mund t'ju bëjë të ndiheni të uritur për ndërveprim shoqëror. Përqafoni lojën, eksperimentimin dhe njohjen me njerëz të rinj, pasi kundërshtimi i Jupiterit me Marsin dhe Mërkurin ju inkurajon të jeni më të egër në qasjen tuaj.

Besojini intuitës suaj, por mos e refuzoni mundësinë për të qenë më miqësorë dhe për të habitur veten se sa të guximshëm mund të jeni në ndërveprimet tuaja.

 

 

Luani

 

Me fillimin e javës, Venusi, planeti i dashurisë, sensualitetit dhe parave, është në shtëpinë tuaj të dytë, duke arritur një kulm në shtrirjen e saj me Jupiterin, planetin e fatit. Kjo është lidhja më e mirë mes këtyre dy planetëve për gjithë vitin. Jupiteri mund të jetë në retrogradë, por është ende në një pjesë të spikatur të hartës tuaj që lidhet me ndërveprimet tuaja me të tjerët. Prisni disa lajme të mira që pranojnë punën tuaj të palodhur, të tilla si përmirësimi i kushteve të punës ose mundësive emocionuese nëse jeni i vetëpunësuar ose i përfshirë në projekte krijuese.


Mërkuri, planeti i komunikimit, pati një shtrirje të shkëlqyer me Diellin në kazimin të premten e kaluar. Megjithatë, tani është zhvendosur në Akrep, një energji më introverte dhe femërore. Mund ta keni të vështirë të shprehni idetë tuaja. Megjithatë, Dielli i bashkohet Merkurit dhe Marsit në Akrep, duke sjellë në jetë sezonin e Akrepit. Kjo është një kohë e këndshme për mbledhje familjare dhe për të bërë përmirësime fizike në shtëpinë tuaj. Ju mund të ndiheni të shtyrë për të ndërtuar diçka, për të riorganizuar hapësirën tuaj të jetesës ose për të krijuar një zyrë të re në shtëpi.

Me Uranin dhe Jupiterin në retrogradë në shtëpinë tuaj të 10-të, ju po lartësoni veten dhe po lidheni me njerëz me ndikim për të përmirësuar profilin tuaj profesional. Eklipsi hënor në fund të javës është në shtëpinë tuaj të 10-të dhe thekson komponentin emocional të jetës suaj profesionale. Ju kujton të balanconi ambicien tuaj me identitetin tuaj emocional. Kini kujdes që të mos lejoni që krenaria të turbullojë gjykimin tuaj.

Jupiteri ju nxit të ndiqni ambiciet tuaja, ndërsa Marsi mund të provokojë ndjenja pasigurie. Përqendrohuni në zhvillimin e brendshëm dhe vazhdoni të mësoni, shkëmbeni ide dhe merrni informacione. Eklipsi diellor do të jetë faktori dominues për ju gjatë një viti e gjysmë të ardhshëm, duke theksuar bisedat dhe ndryshimet rreth situatës suaj të jetesës, fizike dhe emocionale. Ju gjithashtu mund të gërmoni në gjenealogji për të eksploruar pemën tuaj familjare dhe për të zbuluar identitetin tuaj të vërtetë.

 

 

Virgjëresha 

 

Me fillimin e javës, Venusi në shenjën tuaj formon një trinjë të saktë me planetin dashamirës Jupiter. Kjo është një mënyrë fantastike për të nisur javën, duke ju dhënë një ndjenjë atraktiviteti dhe besimi në ndërveprimet tuaja me njerëzit. Do të merrni një nxitje në vetëbesimin tuaj.

Sundimtari juaj, Mërkuri, hyri në Akrep dhe Dielli i bashkohet të hënën. Së bashku ata lidhen me Marsin, i cili tashmë është në shenjën e Akrepit. Kjo aktivizon shtëpinë tuaj të tretë, e cila ndikohet fuqishëm nga energjia pasionante dhe e sinqertë e Akrepit. Ky kombinim ju inkurajon të ndani bindjet, idetë tuaja dhe të shpreheni më shumë.

Teksa java përparon, Mërkuri rreshtohet me Marsin, duke ju bërë të lëvizshëm dhe aktiv. Ju mund të angazhoheni në aktivitete të ndryshme, nga të menduarit e thellë dhe kërkimi, deri tek bashkëveprimi me të tjerët përmes mesazheve dhe emaileve. Ju gjithashtu mund të ndiheni të prirur të dilni jashtë dhe të bëni ushtrime fizike.

Nga fundi i javës, të shtunën kemi një eklips hënor, me Jupiterin në shtëpinë tuaj të nëntë, duke theksuar udhëtimin, aventurën, pavarësinë dhe arsimin e lartë. Ky eklips është në kundërshtim me Marsin, Mërkurin dhe Diellin. Nëse jeni entuziast për një projekt apo ide, kjo javë është ideale për ta ndarë atë. Angazhohuni me energjitë stimuluese, por përgatituni për debate të mundshme ose opinione të ndryshme.

Kjo është një kohë që ju duhet të artikuloni këndvështrimin tuaj me bindje. Sidoqoftë, jini të vetëdijshëm për bisedat në të cilat përfshiheni, duke u siguruar që ato janë të denja për kohën dhe përpjekjen tuaj. Mund të hasni individë dogmatikë që këmbëngulin në rrugën e tyre, por është thelbësore të qëndroni të fokusuar dhe t'i komunikoni idetë tuaja me energji të sigurtë dhe të qetë. Nëse jeni të interesuar për udhëtime, kjo mund të jetë java ideale për të vënë në lëvizje planet tuaja.

Pas disa muajsh sfidues, veçanërisht në lidhje me marrëdhëniet, kjo javë ju ofron një mundësi për të marrë iniciativën, të jeni më të angazhuar dhe të bëni ndryshime pozitive në jetën tuaj.

 

 

Peshorja

 

Kjo javë fillon me një lidhje midis planetit tuaj sundues, Venusit dhe Jupiterit, planetit të fatit. Lidhjet do të jenë me natyrë më emocionale dhe empatike. Dikush mund të përshtatet instinktivisht me situatën tuaj, duke ju sjellë pak fat ose mbështetje të papritur.

Java e sheh Diellin duke lëvizur në Akrep, duke u bashkuar me Mërkurin, i cili kohët e fundit u zhvendos po në Akrep dhe energjinë pasionante të Marsit. Këta planetë mblidhen në pjesën e hartës tuaj që lidhet me financat e përditshme, vetëvlerësimin dhe vlerat. Këto aspekte bëhen të rëndësishme gjatë gjithë javës.

Teksa Mërkuri nxiton dhe lidhet me Marsin, mund të ndjeni dëshirën për të qenë më impulsiv me burimet tuaja. Nëse besoni se meritoni një llastim të vetes, mund të vendosni ta bëni atë. Jupiteri, në anën tjetër të qiejve, formon një kundërshtim me Mërkurin dhe Marsin, gjë që mund të jetë e dobishme. A sjell një bindje se gjërat mund të shkojnë mirë.

Këto energji planetare grumbullohen rreth eklipsit hënor në Dem të shtunën. Ky eklips ju shtyn të mendoni për vlerat tuaja, të ardhurat dhe lidhjet më të thella me të tjerët. Eklipsi diellor në shenjën tuaj në datën 14 ju nxit të demonstroni individualitetin tuaj gjatë gjashtë muajve të ardhshëm. Eklipsi hënor thekson rëndësinë e të ndjerit të vlerësuar në çdo vendim që merrni, qoftë për përfitime materiale apo pasurim personal. Veprimet tuaja duhet të çojnë në rezultate të prekshme dhe ngritëse.

Këtë javë, reflektoni mbi vlerat dhe burimet tuaja dhe sigurohuni që të ndiheni të vlerësuar në procesin e arritjes së qëllimeve tuaja.

 

 

Akrepi

 

Lajm fantastik për të nisur javën: Dielli kthehet te Akrepi për herë të parë në 11 muaj, duke u bashkuar me Mërkurin, i cili mbërriti në shenjën tuaj javën e kaluar, dhe sundimtarin tuaj tradicional, Marsin. Ky kombinim i energjive është një kombinim i fuqishëm, duke ju sjellë një rritje të entuziazmit, besimit dhe pranisë që ka qenë disi e pakapshme teksa planetët po kalonin në shtëpinë tuaj të 12-të.

Veçanërisht, Venusi, aktualisht në një pjesë shumë të shoqërueshme të hartës suaj, formon një aspekt shumë të favorshëm me Jupiterin. Edhe pse Jupiteri është në retrogradë, ai ende ndriçon ndikimin e tij pozitiv në zonën tuaj në lidhje me miqësitë, interesat romantike dhe aspiratat personale. Kjo do të rrisë bindjen, entuziazmin dhe sharmin, duke ju bërë të parezistueshëm.

Teksa java përparon, eklipsi hënor në shenjën tuaj të kundërt, Demi, zë qendrën e vëmendjes, duke ndodhur afër Jupiterit, planetit të rritjes. Ky është një eklips hënor që nxit mendime. Kjo ju inkurajon të përqafoni individualitetin tuaj dhe të shprehni gjërat që vërtet kanë rëndësi për ju. Megjithatë, ka nevojë për ta balancuar këtë me marrëdhëniet tuaja ekzistuese, veçanërisht me Uranin dhe Jupiterin në shtëpinë tuaj të shtatë. Urani ka futur shqetësime dhe përçarje, duke ju shtyrë të çliroheni nga marrëdhëniet që nuk ju shërbejnë më, duke sjellë edhe lidhje të reja emocionuese.

Jupiteri, megjithëse përgjithësisht një ndikim pozitiv, ngadalësohet nga qëndrueshmëria e Demit dhe lëvizja e tij retrogradë. Ky eklips sugjeron që teksa ndiqni qëllimet dhe idealet tuaja individuale, duhet të merrni parasysh gjithashtu rëndësinë e komunikimit të qëllimeve tuaja dhe përfshirjes së atyre përreth jush. Zgjedhja juaj e fjalëve dhe mënyra se si angazhoheni me të tjerët është parësore.

Ju keni çdo të drejtë të rrini vetëm dhe të ndiqni udhëtimin tuaj, por sjellja e njerëzve me vete mund të përforcojë suksesin tuaj. Ju mund të deklaroni qëllimet tuaja dhe të thoni: "Kjo është ajo që unë do të bëj dhe varet nga ju nëse doni të bashkoheni me mua". Megjithatë, të qenit më gjithëpërfshirës do të shfrytëzojë energjinë e këtij eklipsi në mënyrë më efektive gjatë gjashtë muajve të ardhshëm.

Kjo javë shënon fillimin e një kapitulli të ri për ju, Akrep. Nëse jeni duke nisur një udhëtim të ri ose jeni duke rigjallëruar aspekte të rëndësishme të jetës suaj, merrni parasysh fuqinë e përfshirjes dhe komunikimin efektiv për të përfituar sa më shumë nga kjo energji e eklipsit.

 

 

Shigjetari

 

Ju njiheni për entuziazmin tuaj të pakufishëm dhe pamjen tuaj të gjerë të jetës, falë ndikimit të Diellit ose Ashendentit. Megjithatë, që nga 7 marsi, Saturni ka bërë thirrje për më shumë meditim për situatën tuaj të jetesës, stilin e jetesës dhe lidhjet tuaja emocionale. Neptuni, nga ana tjetër, ka shtuar një shtresë mistike dhe konfuzioni të herëpashershëm në këto aspekte të jetës suaj që nga viti 2012.

Këtë javë, teksa Dielli kalon në shtëpinë tuaj të 12-të për t'u bashkuar me Mërkurin dhe Marsin, ju do të keni një mundësi unike për tu zhytur thellë në vetë reflektim. Ndonëse shpesh përqafoni aventura, eksploroni perspektiva të ndryshme dhe lidheni me një grup të gjerë njerëzish, kjo është një kohë për t'u përqëndruar te vetja. Ju mund të dëshironi të eksploroni zhvillimin personal, psikologjinë dhe astrologjinë, duke u zhytur në thellësitë e psikikës tuaj.

Për ata që zakonisht përballen me pengesa me elasticitet, kjo periudhë mund të ofrojë një shans për të trajtuar energjitë e vazhdueshme emocionale. Është një kohë ideale për të kërkuar shërim dhe paqe. Ndërveprimi me natyrën, ndoshta ecja buzë një lumi, liqeni ose buzë detit, mund të ketë efekte terapeutike.

Në shtëpinë e 12-të, mund të hasni edhe individë që nuk i kanë në zemër interesat tuaja më të mira, por ata mund të mos i zbulojnë drejtpërdrejt qëllimet e tyre të vërteta. Këtë javë, duhet të keni parasysh që jo të gjithë do të jenë në krahun tuaj.

Sundimtari juaj, Jupiteri, formon një trinjë ekzakte me Venusin. Nëse keni aplikuar për një punë ose jeni në pritje të lajmeve financiare, kjo mund të sjellë lajme të këndshme për të filluar javën tuaj. Megjithatë, teksa java vazhdon, Jupiteri merr një rol tjetër, duke u përballur me Mërkurin dhe Marsin në shtëpinë tuaj të 12-të. Jupiteri dhe Urani ndodhen në shtëpinë tuaj të 6-të, ku ndikojnë në jetën tuaj të përditshme, rutinat dhe efikasitetin e përgjithshëm. Shtëpia e 12-të, nga ana tjetër, thellohet në sferat shpirtërore, emocionale dhe psikologjike.

Eklipsi hënor që është në horizont mund t'ju shtyjë të mendoni se si mirëqenia juaj emocionale dhe vetëvlerësimi ndikojnë në vitalitetin dhe aftësinë tuaj të përgjithshme. Gjatë gjashtë muajve të ardhshëm, mund të takoni njerëz të rinj që sjellin frymëzim dhe ndryshime pozitive në këtë fushë delikate të jetës suaj. Sinqeriteti është çelësi kur bëhet fjalë për këto lidhje dhe miqësi të reja.

Teksa manovroni gjatë javës së ardhshme, besojini intuitës suaj. Kjo është një kohë e shkëlqyer për vetë eksplorim të sinqertë, edhe nëse kjo çon në momente cenueshmërie. Pranimi dhe të kuptuarit e vetes suaj të brendshme mund të sjellë një ndjenjë paqeje dhe qëndrueshmërie, duke ju lejuar të shkëlqeni në ndërveprimet tuaja të jashtme.

 

 

Bricjapi

 

Jeni para një fillimi fantastik të javës me një shtrirje të bukur midis Jupiterit dhe Venusit. Jupiteri, pavarësisht se është në retrogradë, aktualisht është i pozicionuar në shtëpinë tuaj të pestë, duke ftuar një atmosferë lozonjare, flirtuese dhe krijuese. Kjo energji gjithashtu ju inkurajon të shfaqni talentet tuaja apo edhe të provoni fatin tuaj me një "lojë fati" të vogël. Venusi, që banon në shtëpinë tuaj të nëntë, ka të bëjë me lidhjet e thella, ndershmërinë dhe zbulimin e së vërtetës. Të dy këta planetë janë në shenjat e Tokës, duke u rreshtuar në mënyrë të përsosur me Hënën/Diellin/Ashendentin tuaj në Bricjap, duke krijuar një atmosferë harmonike dhe inkurajuese.

Ky është një fillim fantastik i javës, duke rritur besimin tuaj dhe ndoshta duke ju tërhequr drejt një personii special. Është një kohë e shkëlqyer për të qenë të shoqërueshëm, për të ndarë talentet tuaja ose thjesht për t'u angazhuar në ndërveprime të këndshme.

Në fund të javës së kaluar, Mërkuri, planeti i komunikimit, u zhvendos në shtëpinë tuaj të 11-të, e cila lidhet me Akrepin. Ky vendosje inkurajon komunikim më të thellë dhe psikologjik. Të hënën, Dielli bashkohet me Mërkurin në këtë shtëpi, duke e shtuar fokusin në ndërveprimet sociale. Marsi, planeti i veprimit, po kontribuon gjithashtu me praninë e tij energjike. Kohët e fundit jeni përqendruar rreth përgjegjësive tuaja profesionale, detyrimeve dhe rolit në komunitetin tuaj. Sidoqoftë, tani jeni të inkurajuar të jeni më ndërveprues nga ana shoqërore dhe të angazhoheni me rrethin tuaj më të gjerë.

Teksa java shpaloset, Jupiteri rreshtohet me Mërkurin dhe Marsin. Këta dy planetë do të punojnë së bashku në sektorin tuaj afatgjatë, të ardhmen. Ky rreshtim mund t'ju frymëzojë të veproni sipas shpresave dhe ëndrrave tuaja, duke ecur përpara me bindje të madhe. Sidoqoftë, kini parasysh se ato gjithashtu formojnë një aspekt sfidues me Jupiterin, i cili mund të çojë në disa shaka, konkurrencë ose shkëndija që fluturojnë brenda një grupi njerëzish. Nuk do të jetë një përvojë e mërzitshme, kjo është e sigurt.

Të shtunën, ndodh një eklips hënor, me ndikimin e tij që zgjat për pesë muajt e ardhshëm. Ky eklips lidhet me eklipsin diellor që ndodhi më 14, i cili kishte të bënte me ambiciet, statusin dhe rolin tuaj në jetë. Kombinimi i këtyre dy ngjarjeve sugjeron që kur shkoni pas diçkaje, është thelbësore ta bëni këtë me njerëzit me të cilët keni një lidhje të vërtetë. Kërkoni ata me të cilët ndani vlera më të larta, veçanërisht në ndërveprimet tuaja profesionale gjatë gjashtë muajve të ardhshëm. Këto lidhje domethënëse do t'i shtojnë thellësi dhe përmbushje udhëtimit tuaj.

 

 

Ujori

 

Në botën tonë gjithnjë e më komplekse, veprimet e mirësisë mund të mos jenë gjithmonë të bollshme, por me fillimin e javës, ju mund të jeni marrësi me fat. Kjo mund të lidhet me kursimet ose sigurimin, pronën tuaj ose mbështetjen e një anëtari të familjes.

Nga fundi i javës së kaluar, Mërkuri u zhvendos në shtëpinë tuaj të 10-të, e cila është zona më publike e hartës tuaj. Kjo vendosje mund të ofrojë mundësi për të mësuar aftësi të reja, veçanërisht në fushën e punës. Nëse po kërkoni të transferoni përvojat dhe njohuritë tuaja të kaluara në një plan të ri, kjo është një kohë e shkëlqyer për ta bërë këtë. Ndikimi i Akrepit në karrierën dhe jetën tuaj publike mund të paraqesë disa sfida, por gjithashtu ofron një shans për rritje dhe evolucion.

Dielli bashkohet me Mërkurin në këtë sektor të përqendruar në karrierë, duke shtuar një nxitje në vetëbesimin tuaj dhe duke ju vënë në qendër të vëmendjes. Marsi, tashmë i pranishëm, ju drejton drejt roleve më autoritare. Nëse ju duhet të merrni një pozicion drejtues, Marsi ju mbështet për ta bërë këtë.

Teksa java përparon, Jupiteri formon një aspekt sfidues me avancimin e Merkurit dhe Marsit. Kjo energji mund t'ju ndihmojë të shkëlqeni në intervista ose prezantime, pasi do të jeni më bindës dhe do të dukeni më entuziastë, duke u bërë përshtypje atë tjerëve.

Prania e Jupiterit, Uranit dhe eklipsit të ardhshëm hënor të shtunën thekson rëndësinë e mbajtjes së një ekuilibri midis qëllimeve dhe arritjeve tuaja dhe aspektit njerëzor të udhëtimit tuaj. Vetëdija juaj e lindur për këtë dualitet ju lejon të jeni elastk dhe të përshtateni me ndryshimin e normave. Eklipsi hënor sugjeron që ndjenjat tuaja për situatën tuaj të jetesës dhe lidhjet tuaja me të tjerët do të jenë vendimtare gjatë gjashtë muajve të ardhshëm. Duke qenë se eklipsi diellor është në shtëpinë tuaj të nëntë të zgjerimit, mund të jeni të prirur të ndërmerrni më shumë rreziqe dhe të kërkoni pavarësinë. Balancimi i këtyre dy energjive të kundërta do të jetë një temë kryesore për ju. Nëse po kërkoni të përparoni në karrierën tuaj, të aplikoni për punë ose të promovoni veten ose biznesin, katër javët e ardhshme ofrojnë një platformë të shkëlqyer për ta bërë këtë.

 

 

Peshqit

 

Që kur Saturni iu bashkua Neptunit në shenjën tuaj më 7 mars, mund të jeni ndjerë sikur jeta ka qenë një udhëtim i ngadaltë dhe i lodhshëm, sikur ishit duke ecur në një malore pafund. Kjo nuk do të thotë se nuk keni bërë përparim; vetëm se çdo hap mund të ketë patur shumë rezistencë. Megjithatë, kjo javë sjell një mundësi që jeta të rrjedhë më lehtshëm, gjë që është vërtet një ndryshim i mirëpritur.

Për të filluar javën, ka një shtrirje fantastike midis Jupiterit, planetit të fatit në sektorin tuaj të shprehjes dhe ideve të përditshme, dhe Venusit në sektorin tuaj të marrëdhënieve. Kjo shtrirje krijon një mundësi të mrekullueshme për ju që t'i shprehni ndjenjat tuaja dikujt. Edhe nëse keni qenë në mëdyshje, kjo është një kohë e përkryer për të qenë të sinqertë në lidhje me emocionet tuaja.

Mërkuri u zhvendos në shtëpinë tuaj të nëntë në fund të javës së kaluar, duke shënuar një periudhë për të vërtetën më të lartë, udhëtime, zgjerim dhe aventura. Atij i bashkohet Dielli në fillim të kësaj jave, në shenjën e ujit, Akrepi, duke rritur pranueshmërinë e ndërsjellë brenda elementit tuaj. Marsi, planeti i pasionit, është tashmë në Akrep, duke ju dhënë dëshirën për aventura më të guximshme. Këtë javë, forca është me ju nëse kërkoni të çliroheni nga rutina, të sillni shumëllojshmëri në jetën tuaj, të shkoni në pushime spontane ose të fitoni aftësi të reja përmes kurseve ose trajnimeve profesionale. Do të keni mundësinë për të rritur ndjeshëm njohuritë tuaja dhe për të shtuar emocione në jetën tuaj gjatë javëve të ardhshme.

Teksa java përparon, Jupiteri përballet me Mërkurin dhe Marsin që avancojnë, duke ju bërë të etur për të shprehur filozofitë tuaja, madje duke ndezur debate pasionante me miqtë. Këto ndërveprime mund t'ju ndihmojnë të rritni njohuritë tuaja dhe të fitoni një vetëdije më të thellë për situata të ndryshme.

Eklipsi diellor që ndodhi në datën 14 ishte në shtëpinë tuaj të tetë, duke u fokusuar në transformime të thella, ndërsa ky eklips hënor në shtëpinë tuaj të tretë thekson leximin, mësimin dhe marrjen e informacionit të ri. Këto aktivitete do të jenë vendimtare në transformimin e situatës suaj gjatë gjashtë muajve të ardhshëm në mënyrën që dëshironi. Përqafoni rrjedhshmërinë dhe kuriozitetin tuaj të lindur dhe shijoni udhëtimin.

 

 

Bashkëvuajtësja juaj,

Kristal

xoxo

Back to blog