Astrologjia e Tetorit: Mërkuri në Akrep

Astrologjia e Tetorit: Mërkuri në Akrep

Mërkuri këmbëshpejtë fillon udhëtimin e tij në shenjën intensive, të thellë dhe pasionante të Akrepit. Kjo tranzitë filloi në 22 tetor dhe do të vazhdojë për 20 ditë deri më 10 nëntor. Ajo që e bën këtë ngjarje veçanërisht të fuqishme këtë herë është se nga 26 tetori deri më 1 nëntor, Mërkuri lidhet me Marsin, sundimtarin tradicional të Akrepit, duke arritur pikën ekzakte të takimit në 29 tetor.

Mërkuri është komunikuesi hyjnor dhe sundon dy shenja të zodiakut: Binjakët, një shenjë ajri dhe Virgjëresha, një shenjë toke. Kryesorja është se të dyja shenjat janë të ndryshueshme dhe tregojnë fleksibilitet. Teksa Merkuri hyn në një shenjë fikse si Akrepi, ai na tregon një përzierje unike të energjisë.

Mërkuri sundon mendjen, mendimet dhe stilin tonë të komunikimit. Nën sundimin e Binjakëve, ai mund të jetë lozonjar dhe i djallëzuar, duke favorizuar teknologjinë, udhëtimet dhe kontratat. Ai shkëlqen në komunikimin e përditshëm me miqtë, fqinjët, vëllezërit e motrat dhe në këtë epokë moderne, emailet, mesazhet dhe mediat sociale. Mërkuri në Binjakët është i shkathët, provokues dhe i shijon fakti që është mendërisht i pakapshëm.

Nën sundimin e Virgjëreshës, Mërkuri kërkon t'i japë një formë gjërave në mënyrë praktike, duke u fokusuar në rezultatet e prekshme dhe saktësinë. Megjithatë, vëmendja e tepërt ndaj detajeve e bën sfiduese për të parë pamjen e madhe, duke çuar në intolerancë dhe nervozizëm.

Në mitologji, Mërkuri, lajmëtari me krahë, lidhi botën e vdekshme dhe të pavdekshme, duke lidhur qiellin dhe tokën. Në Akrep, Mërkuri merr një qasje më intensive dhe investiguese. Teksa Peshorja përqendrohet në bisedë dhe ndarjen e gjërave, Akrepi synon të zbulojë kuptime dhe nëntekste më të thella, duke shkurtuar shkëmbimet sipërfaqësore. Ai thellohet në "realitetin" e vërtetë.

Lidhja e ardhshme midis Mërkurit dhe Marsit në Akrep sjell një energji urgjence në ngjarjet tona aktuale botërore, duke e bërë këtë një tranzitë unike dhe të fuqishme. 

Nëse e shikojmë këtë tranzitë për hartën e Shqipërisë (nëse marrim të mirëqënë orën e shënuar në librin "100 vjet" nga Blendi Fevziu) mund të dëgjojmë lajme mbi zbardhjen e të vërtetave nga pala gjyqësore, "një sulm" në krahun e punës, në sektorin e shëndetsisë por dhe në rangun ushtarak (policia e rendit). Ekziston mundësi për lajme për përfshirjen në situatën e lindjes së mesme por do të ishte e pamend. Problemet më të mëdha prekin sektorin e shërbimit dhe mund të kemi ndryshime në banka, si ndryshime sistemesh. Megjithatë vendi jonë këtë avaz do të ketë deri në 2025.

  

Dashi 

Teksa Mërkuri lëviz në shenjën e Akrepit, do të filloni të mendoni në një mënyrë shumë më praktike dhe të fokusuar. Kjo tranzitë mund t'ju shtyjë të mendoni për çështje të tilla si investimet, kursimet, pensionet dhe prona. Nëse jeni një biznesmen, mund të punoni shumë për të krijuar rrjedha të reja të ardhurash ose për të siguruar financime për sipërmarrjet tuaja.


Akrepi udhëhiqet nga Marsi, i cili është gjithashtu planeti juaj sundues, kështu që kjo është një mundësi e shkëlqyer për ju që të gërmoni thellë dhe të deshifroni çdo mister në jetën tuaj, veçanërisht në fushën e marrëdhënieve. Nëse kohët e fundit keni qenë të përfshirë në shumë diskutime, veçanërisht me dikë që keni një interes, do të jeni të vendosur të shtyni dhe provokoni për të vlerësuar nivelin e angazhimit që ata kanë drejt jush.

Nuk do të tërhiqeni lehtë nëse ndjeni se dikush nuk është plotësisht transparent me ju. Energjia e Akrepit, do t'ju bëjë të vendosur në kërkimin tuaj për qartësi. Pavarësisht nëse kërkon një intimitet më të madh emocional ose adresimin e çështjeve praktike financiare, nuk do të pranosh të marrësh "jo" si përgjigje.


Ky përcaktim mund të çojë në transformim. Mund të mos jetë gjithmonë transformimi ajo çka dëshironi, sepse mund t'ju duhet të pranoni që disa gjëra nuk do të shkojnë siç i keni planifikuar. Megjithatë, Akrepi është shenja e rilindjes dhe vdekjes dhe ju do të nxiteni të përqafoni ndryshimet dhe të filloni një cikël zbulimesh. Duke vepruar kështu, ju mund të mirëprisni situata të reja ose njerëz që përputhen më mirë me pritjet tuaja. Kjo periudhë ju inkurajon të ngriheni për besimet tuaja dhe të bëni ndryshimet e nevojshme për të përmirësuar jetën tuaj.

 

 

Demi

Udhëtimi i Mërkurit në shtëpinë e shtatë sjell një paradoks interesant. Ai sapo ka dalë nga shenja e Peshores Gjatë kësaj kohe në Peshore, mund të jeni ndjerë paksa të brishtë dhe të keni përjetuar momente tensioni dhe nervozizmi.


Teksa Mërkuri hyn në shtëpinë tuaj të shtatë, ju inkurajon të përfshiheni në dialogë kuptimplotë. Megjithatë, kjo nuk ka të bëjë vetëm me fjalë boshe. Me ndikimin e Marsit në përzierje, do të jeni të qartë në komunikimin tuaj. Do të jeni të vendosur se ajo që thoni është "ligj".

Në javën e parë të kësaj tranzite, një anë pasionante e natyrës suaj do të dalë në plan të parë. Nëse jeni beqarë dhe jeni të interesuar për dikë, kombinimi i Mërkurit dhe Marsit do t'ju japë motivimin dhe vendosmërinë për të hedhur hapin e parë. Dalja nga zona juaj e rehatisë dhe fillimi i kontaktit mund të jetë paksa sfiduese, por do të gjeni dëshirën e brendshme për të shkuar pas asaj që meritoni vërtet.

Pavarësisht nëse jeni duke ndjekur një interes romantik ose jeni duke marrë iniciativën në jetën tuaj profesionale, do të bëheni më proaktivë. Është thelbësore të mbani mend se shtëpia e shtatë nuk ka të bëjë vetëm me marrëdhëniet romantike; është gjithashtu sektori që lidhet me marrëdhëniet me njerëz që mund të mos ju pëlqejnë domosdoshmërisht. Me ndikimin e Marsit, ju mund të dukeni më të drejtpërdrejtë dhe më të sigurt se sa keni qenë kohët e fundit. Kur të komunikoni diçka në të cilën besoni vërtet, do të bëhet me bindje, duke ju bërë të dukeni autentikë dhe të sigurt.

 

  

Binjakët

Mërkuri, sundimtari i Binjakëve, hyn në mbretërinë enigmatike të Akrepit, ai sjell një përzierje interesante energjish, disi na kujton ndikimin e Virgjëreshës në shtëpinë e gjashtë. Shtëpia e gjashtë ka të bëjë me sigurimin që çdo aspekt i jetës sonë të jetë i mirëorganizuar, i strukturuar dhe i optimizuar për prakticitet dhe efikasitet maksimal.

Megjithatë, me praninë e shtuar të Marsit në këtë shtëpi të gjashtë, mund të ndihen të detyruar t'i hidhni një sy rutinave tuaja të stërvitjes dhe ato të përditshme. Prania e Marsit në këtë sektor ka efektin e mrekullueshëm të rritjes së qëndrueshmërisë suaj, gjë që mund t'ju motivojë të përballeni me ato detyra që keni vonuar, veçanërisht brenda shtëpisë tuaj. Nëse keni menduar të intensifikoni regjimin tuaj të aktivitetit fizik, por nuk keni gjetur motivimin për të shkuar në palestër, për të notuar ose për të krijuar një rutinë të strukturuar stërvitjeje, kjo tranzitë do ta ndryshojë.

Për më tepër, kombinimi i Mërkurit dhe Marsit mund t'ju bëjë të shprehni vëzhgimet tuaja me një ton më të mprehtë dhe më të sigurt. Kjo mund të jetë e dobishme, veçanërisht në situatat ku njerëzit kërkojnë shpesh ndihmën dhe mbështetjen tuaj, por jo gjithmonë marrin përgjegjësinë e nevojshme për veprimet e tyre. Gjatë kësaj kohe, mund të komunikoni më me shumë çiltërsi, duke u siguruar që këndvështrimi juaj të jetë i qartë dhe i vendosur. Ky tranzitë do t'ju fuqizojë të shprehni në mënyrë efektive nevojat dhe opinionet tuaja.

 

 

Gaforrja 

Mërkuri në shtëpinë tuaj të pestë është i lezetshëm. Shtëpia e pestë është një shtëpi e shfaqjes së dashurisë, krijimtarisë, talenteve dhe shoqërueshmërisë. Me Marsin që pret me padurim ardhjen e Mërkurit në Akrep, ju jeni të mbushur me motivim për t'i paraqitur botës aspektet më të bukura të vetvetes.

Teksa Mërkuri lëvizte përmes Peshores, ju mund të jeni përqendruar më shumë brenda vetes, veçanërisht për shkak të ndikimit të thellë të eklipsit diellor. Kjo periudhë theksoi çështjet që lidhen me shtëpinë tuaj, situatën e jetesës dhe njerëzit me të cilët ndani jetën tuaj. Megjithatë, me ardhjen e Marsit, ju mbusheni me guxim.

Marsi ka një mënyrë specifike si na bën të anashkalojmë frikën dhe në vend të kësaj, ai inkurajon përgjigjet instinktive. Në shenjën e tij sunduese, Dashi, gjithçka ka të bëjë me veprimin dhe dëgjimin e dëshirave tuaja të brendshme. Në Akrep, ai nxitet nga kënaqësia e menjëhershme. Kjo vendosje në shtëpinë e pestë, e cila gjithashtu lidhet me shanset dhe rreziqet, është e gatshme të gjallërojë jetën tuaj shoqërore dhe romantike, si dhe përpjekjet tuaja krijuese.

Natyra juaj e kujdesshme dhe mbrojtëse mund t'ju bëjë të analizoni situatat në detaje. Por gjatë kësaj periudhe, Marsi do t'ju shtyjë të dilni nga zona juaj e rehatisë dhe të përqafoni një qasje më aventureske. Është koha për ti lënë mënjanë ato instinkte të ruajtura dhe për të nisur një udhëtim më të guximshëm, si në aspektin social ashtu edhe në atë krijues.

 

 

Luani

Mërkuri kalon në shtëpinë tuaj të katërt. Kjo nënkupton një ndryshim në turmën e fundit të bisedave, të cilat mund të kenë përfshirë vëllezërit e motrat ose njerëzit nga jeta juaj e përditshme. Shtëpia e katërt, e shoqëruar me natyrën e ndërlikuar të Akrepit, sjell një energji komplekse në jetën tuaj emocionale. Nëse ka diçka në peizazhin tuaj emocional që ju bën të ndiheni të pasigurt do t'ju bëj të keni nevojë edhe për hapësirë personale.

Kjo hapësirë nuk ka nevojë domosdoshmërisht të shtjellohet; mund të jetë aq e thjeshtë sa një moment i qetë në një vaskë, ndriçuar nga drita e qiririt, ndoshta me muzikë qetësuese dhe një gotë verë. Këto hapësira të qeta ju lejojnë të harroni botën për një periudhë të shkurtër dhe të përfshiheni në introspeksion. Nëse keni luksin e më shumë kohë në dispozicion, merrni parasysh arratisjen në fshat ose në një vend të qetë pranë ujit. Shtëpia e katërt përputhet me nevojën për t'i lënë emocionet tuaja të rrjedhin lirshëm, duke ju ofruar një mundësi për t'u rilidhur me veten tuaj të brendshme.

Sidoqoftë, të kesh Marsin në shtëpinë e katërt mund t'ju bëjë të ndiheni disi në pozicion vetëmbrojtës, veçanërisht nëse keni aspekte të shtëpisë tuaj ose jetës emocionale që ndihen jashtë ekuilibrit. Këtë javë, me ndikimin shtesë të eklipsit hënor, emocionet tuaja me siguri do të jenë në sipërfaqe. Fokusi juaj përqendrohet rreth rehatisë dhe sigurisë suaj, duke u thelluar në rrënjët e ekzistencës.

Edhe nëse jeni duke përjetuar sukses të rëndësishëm profesional dhe stabilitet financiar, mund të ndjeni akoma një shkëputje dhe mungesë përmbushjeje në një nivel më të thellë. Mërkuri në shtëpinë e katërt tenton ta kthejë vëmendjen tuaj nga brenda, duke gjeneruar meditim të brendshëm. Jini të vëmendshëm gjatë javës së ardhshme, pasi durimi juaj mund të jetë në nivelet e fundit dhe mundëson të reagoni më lehtshëm ndaj situatave.

 

 

Virgjëresha

Kalimi i Mërkurit në Akrep mund të duket ironik, por është një ndryshim interesant. Meqenëse Mërkuri është planeti juaj sundues, kjo lëvizje nxit aspektet më të shkathëta dhe më të zgjuara të personalitetit tuaj. Teksa i afrohemi hyrjes së diellit në Akrep, do të ndjeni një përshpejtim në ritmin e jetës. Kjo është veçanërisht e theksuar në prag të eklipsit hënor, i cili do të sjellë në lojë një mori energjish dhe informacionesh.

Në javën e ardhshme, do ta keni të vështirë të qëndroni të qetë. Shqetësimi juaj i natyrshëm mund t'ju bëjë më aktivë, me dëshirë për stimulim mendor dhe përvoja të reja. Dera juaj e zakonshme e hapur për mërzinë do të jetë dukshëm më e mbyllur. Mërkuri kohët e fundit kishte theksuar fokusin tuaj tek burimet e përditshme dhe themelet e jetës suaj, ndërsa tani ju inkurajon të kërkoni aktivitete stimuluese dhe të angazhoheni me interesa të reja.

Me Mërkurin që krijon një lidhje me Marsin, mund të vëreni momente të humbjes së durimit, veçanërisht gjatë udhëtimit. Jini të kujdesshëm, edhe kur ecni me biçikletë, vraponi ose ecni, sepse mungesa juaj e durimit mund të çojë në ulje të ndjeshme të vëmendjes ndaj mjedisit përreth. Megjithatë, pavarësisht sfidave të mundshme, ekziston ende një entuziazëm në ajër. Nëse keni ide për të ndarë ose çështje për të diskutuar, kjo është koha e shkëlqyer për komunikim.

 

 

Peshorja

Teksa Mërkuri largohet nga shenja juaj dhe i bashkohet zhvendosja e diellit në Akrep, ndryshime të rëndësishme shfaqen në horizont. Kjo tranzitë ka të bëjë me marrjen e ideve që keni formuluar kohët e fundit dhe t'i transformoni ato në diçka më të prekshme. Fokusi tani zhvendoset në shtëpinë e dytë, e cila ka të bëjë jo vetëm me themelet tuaja, por edhe me vetëvlerësimin, vlerat personale dhe qasjen tuaj ndaj financave të përditshme. Ky ndryshim bëhet veçanërisht i rëndësishëm për shkak të eklipsit hënor që do të ndodhë në fundjavë, duke ndikuar fuqishëm në burimet tuaja afatgjata.

Hëna e plotë ka fuqinë për të nxjerrë në dritë punën dhe zellin tuaj, ndoshta duke rezultuar në vëmendjen dhe suksesin e merituar, veçanërisht nëse keni punuar me zell për qëllimet tuaja që nga muaji maji. Sidoqoftë, nëse mendoni se të tjerët po devijojnë ose nuk i vlerësojnë idetë, talentet ose përpjekjet tuaja të përkushtuara, kjo mund të shkaktojë acarim brenda jush. Me Mërkurin të lidhur me Marsin, do të bëheni shumë më të sigurt. Edhe pse keni një reputacion për diplomacinë, kur provokoheni, mund të jeni mjaft të egër. Nëse mendoni se dikush nuk është i drejtë ose i drejtpërdrejtë në një çështje financiare, do të përgjigjeni me një qasje të ashpër.

Shtëpia e dytë, e ndikuar nga Demi, thekson shijimin e gjërave më të bukura në jetë. Energjia e shpejtë e Mërkurit dhe padurimi i Marsit për kënaqësi të menjëhershme ju bëjnë të uritur për transformim dhe përfitime të prekshme, qoftë në jetën tuaj të dashurisë, vlerësimin tuaj për luksin e jetës ose kërkimin tuaj për përmirësim financiar. Ekziston një dëshirë e fortë për një ndryshim domethënës që ju sjell avantazhe konkrete.

 

 

Akrepi

Mërkuri në shenjën tuaj është një lajm i shkëlqyer pasi ju kthen në moment. Teksa kundërshton Hënën, duke krijuar një aspekt sfidues, mbërritja e Diellit në shenjën tuaj në datën 23 shënon një moment të rëndësishëm. Edhe pse Dielli dhe Mërkuri nuk janë në lidhje siç ishin javën e kaluar gjatë Kazimit, sundimtari juaj (i oktavës më të lartë) Plutoni mund të shkaktojë ende disa energji intriguese me përplasjet e tij.

Zhvendosja e Mërkurit në shenjën tuaj mund të jetë freskuese nëse jeni ndjerë disi të shkëputur nga të tjerët ose nëse ankthet dhe shqetësimet tuaja kanë ndikuar në shoqërinë tuaj kohët e fundit. Kjo periudhë ju ofron mundësinë për të nisur fillime të reja ose për t'i mbushur përpjekjet ekzistuese me një ndjenjë të shtuar vendosmërie. Me Marsin, sundimtarin tuaj, në shenjën tuaj, energjia e Mërkurit mbingarkohet. Shtëpia e parë ka të bëjë me identitetin tuaj dhe ju do të shtyheni t'u qëndroni besnik planeve, ndoshta më të vendosur se zakonisht.

Megjithatë, kini parasysh se të tjerët mund t'ju perceptojnë si shumë mendjengushtë ose të fokusuar në dëshirat tuaja, duke lënë pas dore perspektivat ose ndjenjat e tyre. Edhe pse vendosmëria juaj është e admirueshme, delikatesa e diplomacisë do t'ju ndihmojë në ndërveprimet tuaja. Kjo kohë unike ju nxit të shfaqni interesat tuaja pasionante, qoftë në sport, hobi, punë apo marrëdhënie romantike. Do të jeni jashtëzakonisht të përqendruar në të qenit prezent, gjë që është një ndryshim i mirëpritur pas disa javësh ankthi ose pasigurie. Kjo tranzitë do të ringjallë vitalitetin tuaj fizik.

 

  

Shigjetari

Teksa Mërkuri kalon në Akrep, ai hyn në shtëpinë tuaj të 12-të, shtëpi kjo që sjell një energji komplekse. Akrepi, ku Marsi po kalon aktualisht, ka ngjallur tashmë emocione të fuqishme dhe, nganjëherë, polarizuese. Ju mund të keni përjetuar momente zemërimi që lidhen me të kaluarën tuaj. Me Mërkurin që tani po lëviz në këtë zonë, mund të ndjeni nevojën për njëfarë vetmie pas një periudhe aktivizimi shoqëror.

Shtëpia e 12-të përfaqëson fundin e zodiakut, duke e bërë atë një zonë reflektuese. Ajo thellohet në nënndërgjegjen, duke trajtuar aspekte me të cilat mund të mos duam të përballemi, të tilla si dobësitë, sekretet dhe faji. Gjatë javës së ardhshme, mund të bëheni të vetëdijshëm për çështjet që lidhen me besimin. Dikush mund të bëjë vëzhgime të papritura mbi ju, ndoshta duke ju vënë në dukje diçka për të cilën ndiheni të pambrojtur ose të pasigurt dhe mund të jenë mjaft të pamëshirshëm.

Nga ana tjetër, energjia e shtëpisë së 12-të ofron një mundësi për t'u lidhur me një pjesë të qenies suaj që ende nuk e keni përqafuar plotësisht. Nevoja për të mbajtur një imazh të përsosur në sipërfaqe, gjë që shihet shpesh në stilet e jetesës së idealizuar sot në mediat sociale, nuk pasqyron realitetin e rëndë të jetës. Ndonjëherë jeta është sfiduese dhe plot humbje. Nëse keni përjetuar një humbje të konsiderueshme, mund të jeni thellësisht të prekur këtë javë.

Lidhja e Mërkurit, Marsit dhe Diellit në shtëpinë tuaj të 12-të ofron një mundësi për të përqafuar anën tuaj të butë, duke pranuar dobësitë tuaja. Është e rëndësishme të mos ndiheni keq për këto ndjeshmëri, sepse secili ka dobësitë e veta dhe thellësitë emocionale për të eksploruar. Kjo javë ju inkurajon ti zotëroni dhe pranoni këto aspekte të vetes.

 

 

Bricjapi

Lëvizja e Mërkurit në shtëpinë tuaj të njëmbëdhjetë është një zhvillim emocionues. Kohët e fundit keni qenë duke u marrë me përgjegjësi të rëndësishme të kësaj bote dhe lidhjen tuaj me komunitetin e afërt. Qoftë nëpërmjet roleve vullnetare, kujdesit për nipërit e mbesat, apo ndjekja e qëllimeve tuaja ambicioze, ju keni qenë mjaft të zënë. Tani, Mërkuri, i ndjekur nga Dielli në datën 23, bashkohet me Marsin në shtëpinë tuaj të 11-të, duke sjellë një energji të gëzuar dhe të shoqërueshme.


Shtëpia e njëmbëdhjetë ka të bëjë me kolektivin, rrjetin tuaj social dhe punën në grup. Ka të bëjë me gjetjen e vendit tuaj në komunitete të ndryshme dhe lidhjen me individë me mendime të njëjta. Kjo shtëpi lidhet gjithashtu me aspiratat tuaja dhe atë që dëshironi për të ardhmen tuaj. Ju mund të jeni duke menduar për qëllimet dhe ambiciet tuaja, këto reflektime mund të çojnë në biseda të rëndësishme.

Një aspekt unik i shenjës suaj, është se ju shpesh i rivlerësoni qëllimet dhe ambiciet tuaja teksa i afroheni. Ju mund të kuptoni se ndonëse jeni të kënaqur me arritjet tuaja, keni evoluar dhe aspiratat tuaja janë zhvendosur drejt diçkaje më përmbushëse nga ana shpirtërore. Gjatë kësaj tranzite, ka të ngjarë të përfshiheni në shumë biseda rreth të ardhmes suaj dhe asaj që ajo ka gati për ju.

Nëse ju pëlqen të bashkëpunoni ose të merrni pjesë në aktivitete që lidhen me bamirësi, mbledhje fondesh ose klube sportive, kjo tranzitë premton një kohë të ngarkuar dhe potencialisht shumë të këndshme. Lidhjet tuaja sociale dhe puna në grup theksohen, duke ofruar mundësi për rritje dhe përmbushje përmes përpjekjeve kolektive.

 

 

Ujori

Lëvizja e Mërkurit në majë të hartës tuaj, në shtëpinë e dhjetë, sinjalizon nevojën për rikualifikim dhe zhvillim profesional. Nëse situata juaj aktuale profesionale nuk ju përmbush më ose ka ndryshuar me shpejtësi për shkak të rrethanave në zhvillim, kjo është koha ideale për të konsideruar rilidhjen me trajnimin profesional ose arsimimin e mëtejshëm.

Kjo tranzitë mund t'ju motivojë gjithashtu të ngrini profilin tuaj profesional dhe të kërkoni merita për arritjet tuaja. Teksa Dielli kalon në shtëpinë e dhjetë në datën 23, ndikimi i kombinuar i Mërkurit, Diellit dhe Marsit do t'ju bëjë jashtëzakonisht dinamikë. Kjo energji dinamike mund t'ju ndihmojë të arrini qëllimet tuaja dhe të gjeni suksesin.

Shtëpia e dhjetë fokusohet në qëllimet e drejtpërdrejta dhe suksesin dhe është thelbësore të mbani mend se Ujorët janë po aq të aftë për ambicie sa çdokush tjetër. Ambiciet tuaja mund të përqendrohen rreth një hobi, një ekipi sportiv, një dëshirë për të bërë një ndikim pozitiv në shoqëri, apo edhe arritjen e suksesit profesional, i cili mund të përfshijë promovime, rritje të statusit dhe përfitim financiar. Ju keni të drejtë t'i ndiqni këto ambicie pa u ndjerë në faj.

Me ndikimin e Akrepit, mund të ndiheni më rehat duke shprehur dëshirat që nuk i keni treguar hapur më parë. Kjo është koha juaj për të shfaqur njohuritë, aftësitë dhe zgjuarsinë tuaj të jashtëzakonshme. Të tjerët do të bëhen më të vetëdijshëm për talentet dhe cilësitë tuaja, kështu që është momenti i përsosur për të demonstruar aftësitë dhe për të marrë vëmendjen që meritoni.

 

 

Peshqit

Rreshtimet e tanishme qiellore janë mjaft gjallëruese, me Mërkurin që lëviz në Akrep, shenjën tuaj të ujit dhe duke krijuar një lidhje pozitive me Saturnin. Përveç kësaj, Marsi është i pranishëm në të njëjtin pozicion dhe Dielli po kalon në shtëpinë e nëntë të hartës tuaj, duke nënkuptuar perspektiva emocionuese.


Nëse nuk keni pasur mundësinë për një pushim të konsiderueshëm këtë vit, ka të ngjarë të jeni të vendosur të planifikoni një të tillë tani. Sidoqoftë, nëse nuk mund të filloni një udhëtim fizikisht, kini parasysh se shtëpia e nëntë lidhet gjithashtu me eksplorimin mendor. Sfera e pakufishme e internetit ju lejon të udhëtoni nëpër mendjen tuaj, të mësoni gjëra të reja dhe të eksploroni një larmi temash.

Ky ndikim ju inkurajon që të jeni më aventurierë dhe më spontan. Nëse jeni ndjerë të bllokuar në rutina ose modele të caktuara, kjo është koha për t'u çliruar prej tyre dhe për të injektuar një larmi në jetën tuaj. Mund të ndryshoni rutinat tuaja të përditshme, të eksploroni interesa të reja ose të bëni ndryshime spontane.

Shtëpia e nëntë ka të bëjë me lirinë, kështu që nëse keni qenë të ngatërruar në modele kufizuese, Mërkuri ju fton të reflektoni, ndërsa Marsi ju fuqizon të ndërmerrni veprime. Me hyrjen e Diellit në këtë fushë, ju keni mundësi të shumta për të futur entuziazëm, dinamizëm dhe gjallëri në jetën tuaj gjatë 20 ditëve të ardhshme. Është një kohë emocionuese për të përqafuar ndryshimin dhe për të zgjeruar horizontet tuaja.

 

 

Bashkëvuajtësja juaj,

Kristal

xoxo

Back to blog